זכויות יוצרים

הזרמת מידע, שימוש הוגן ויתרונות חברתיים

מחבר המאמר בוחן את פסק דינה של השופטת ד``ר מיכל אגמון - גונן בפרשת הפרמייר ליג במסגרתה גורם אשר המיר שידורי משחקי כדורגל מן הטלוויזיה לאינטרנט ואפשר גישה לשידורים אלה לכל מי שחפץ בכך - אינו מפר זכויות יוצרים.
03/09/2009

סטנדרט גבוה או תמריץ חיובי למפרי זכויות יוצרים

מחבר המאמר עוסק בתוצאות פסק דין בעניין הפרת זכויות יוצרים במשחקי מחשב. המחבר מצביע על הגדרתו של סטנדרט גבוה לבעלי חנויות לממכר משחקי מחשב מחד ופסיקת פיצוי נמוך מאידך, אשר עלול לתמרץ הפרת זכויות יוצרים.
08/06/2009

גוגל תולעת ספרים

מאמר המתמקד בפרוייקט הספרים של ענקית החיפוש ואחת מן החברות המצליחות ביותר בכל הזמנים Google ובוחן בקצרה האם יש בטענת בעלי הספרים כי מדובר בהפרת זכויות יוצרים או שהקו המנחה של גוגל - שימוש הוגן - יצלח.
17/07/2007

גוגל מתרחבת באופן הוגן

בשנתיים האחרונות גדלה והתרחבה חברת Google ממנוע חיפוש מוביל בתחומו לתאגיד ענק, אשר כמעט אין תחום מקוון שאין ל-Google נגיעה בו. כחלק מהתרחבות זו נחשפה Google לטענות, דרישות ולבסוף תביעות, הנשענות על עילות משפטיות מגוונות. הפרת זכות יוצרים, מעמידה את Google בכוננות מתמדת ובהתמודדות יומיומית במספר לא מבוטל של בתי משפט המפוזרים ברחבי הגלובוס, למרות שהגנת זכות היוצרים ברורה ומעוגנת באמנות בינלאומיות ודי ברור מה מותר ומה אסור לעשות.
10/07/2007

המפר התמים? או המיתמם!

המאמר עוסק בסיטואציה בה ספק שירותים באינטרנט נתבע בגין הפרת זכויות יוצרים בתמונה כאשר ההפרה בוצעה על-ידי המשתמש בשרותי הספק. במקרה שכזה, הספק יציג מספר טענות הגנה וביניהן מתמקד המחבר בטענה שהפכה לחביבת הקהל ונעשה בה שימוש רב אשר ברוב המקרים אינו מוצדק כלל וכלל - הפרת זכויות יוצרים בתמימות.
07/12/2006

מי נושא באחריות על הפרת זכויות יוצרים ב-YouTube?

ידוע כי חלק לא מבוטל מהסרטונים ב-YouTube מפרים זכויות קנייניות השייכות לצדדים שלישיים.השאלה שנשאלת היא מי נושא באחריות .. ?
11/11/2006

זכויות יוצרים - על קצה המזלג

המחבר נוגע בקצה המזלג בזכות היוצרים, תכליתה, מימושה, השפעותיה והשלכותיה הן על בעל הזכות ביצירה והן על אלה הבאים במגע איתה. סביר להניח כי לאחר שתסיימו לקרוא את המאמר, ברוב המקרים, יתאפשר לכם לזהות האם מדובר ביצירה מוגנת בזכות יוצרים ואף תדעו האם הזכויות ביצירות שייכות לכם או למעסיקכם.
13/06/2006

מה למעצב והרשאות?

אחד מן הדברים החשובים ביותר במסגרת עבודתו של המעצב הגראפי, הינו כלי עבודתו. כשם שלמעצב חשוב שהזכויות ביצירותיו השונות תשמרנה, כך גם חשוב למפתחי התוכנות, כלי עבודתו של המעצב, כי זכויותיהם בתוכנות אלה תשמרנה.
06/04/2006

זכויות יוצרים בתוכנה - ארץ התקליטור הבודד

בארצנו הקטנה, ``ארץ התקליטור הבודד``, המודעות לזכויות יוצרים בתוכנות מחשב על שלל סוגיהן הולכת וגדלה. ממש בימים אלה, משקיע ארגון ה-BSA מאמץ וממון רב בהגדלת המודעות הישראלית לשמירה על זכויות יוצרים בתוכנות בין עם בפרסום והסברה ובין אם בהגברת אכיפת החוק המקומי ומניעת הפרות נוספות.
24/08/2001

משנת הפונטים

מאמר העוסק בפונטים, שם תואר קצר הכולל עולם שלם אשר בדרך כלל נסתר מעיני הציבור הרחב ונתפס כדבר מובן מאילו.
15/12/2000

קניין רוחני באינטרנט - MP3, Napster ושאר ירקות

מאמר העוסק בתחילת העיסוק המשפטי בסוגיית שיתוף הקבצים באינטרנט.
06/06/2000

זכויות יוצרים באינטרנט - MP3 לא רק קובץ

מאמר העוסק בחברת MP3.com אשר נמצאה על-ידי בית המשפט הפדרלי בניו-יורק, ארצות הברית, אשמה בהפרת זכויות יוצרים בכך שהקימה והחזיקה מאגר מידע אשר מכיל מעל ל- 80,000 כותרי מוסיקה שנועדו להורדה באינטרנט.
07/05/2000