פשיעה קיברנטית

העולם נגד פדופילים מקוונים

בעקבות התפתחות האינטרנט וכניסתו לכל בית בישראל, בנוסף לעובדה כי ניתן לאחסן אתר אינטרנט בכל מדינה בעולם, נוצר מצב שבו כל אדם יכול לצלם ולהפיץ תמונות של קטינים ברחבי הרשת. מחבר המאמר סוקר בקצרה את המגמה המתפתחת בעולם המערבי נגד פדופילים באינטרנט.
14/02/2007

כייסות וירטואלית שכואבת ריאלית

האם הרגשתם לאחרונה כי קרס חד נתפס בארנקכם והעלים אותו תוך שניות? לא מדובר בכייס זריז, אלא בנוכלים מתוחכמים אשר מתמחים ב"דיג" נתונים, בדרך כלל פיננסיים, של גולשים תמימים ברשת האינטרנט. ההבדל התהומי בין שני הכייסים – האמיתי והקיברנטי הוא בהתייחסות החוק אליהם. הכייס בעולם האמיתי מבצע עבירה של גניבה לפי סעיף לחוק העונשין. הכייס הקיברנטי לעומתו עובר על שלל עבירות בנוסף לגניבה – הונאה, פגיעה בפרטיות, חדירה למחשב ועוד.
01/02/2007

עוד חוק נפל

חלק ניכר מן המדינות בעולם הכירו זה מכבר את הצורך המוגבר בשמירה על זכויותיו של הקטין ובין היתר גם מתן הגנה מפני אלה המבקשים, בדרכים שונות, לנצלו מינית. בעוד שהצורך המוגבר לשמור על זכויות הקטין בעיקר בתחום הפורנוגרפי, קיים גם הצד השני של המתרס - הזכות לחופש הביטוי וחופש המחשבה בכפוף, כמובן, לנסיבות העניין ולנורמה המקובלת באותה מדינה.המאמר עוסק בפסילתה של חקיקה בארה``ב למניעת פורנוגרפיית קטינים הפוגעת בחוקה האמריקנית.
24/04/2002

אמנה בינלאומית לפשיעה קיברנטית

אמנה בינלאומית העוסקת בכל הנוגע לפשיעה הקיברנטית אשר תחול על כל מדינה שתסכים לקבל אמנה זו על עצמה.
16/07/2001

אפקט הפירמידה

קונספט שיווקי הידוע גם בשם MLM – Multi Level Marketing. הרעיון מאחורי שיטת שיווק זו נובע מהגישה ``חבר מביא חבר``. בכלליות ניתן לומר כי שיטת שיווק זו פועלת כאשר אדם אחד המעוניין למכור מוצר, מוכר את המוצר לשניים אחרים, כאשר כל אחד מהם, בתורו, ממליץ לעוד שניים אחרים לרכוש את המוצר וחוזר חלילה. כך במודל זה, מכירות המוצר יכולות להגיע לממדים אדירים בתוך זמן קצר.
15/05/2001

נגיף או וירוס ?

חלק ראשון מתוך שני מאמרים העוסקים בסוגיית נגיפיפ באינטרנט.
28/05/2000