מעקב וריגול

המטרה – ריגול תעשייתי. הכלי – תוכנות ריגול. התוצאה – אבטחת המידע בישראל, על המפה

זועזעו אמות הסיפים. ריגול תעשייתי ממוחשב מתוצרת כחול לבן, כאן בארצנו הקטנטונת!?. לא פעם אמרנו, כי זה רק עניין של זמן עד אשר פרשה שכזו תתפוצץ במדינת ישראל, אך אף אחד לא ציפה לסדר הגודל.
31/05/2005

מעקב צמוד

במקום העבודה הממוחשב, הטכנולוגיה שאפשרה לעובד ערוצי תקשורת נוספים שלא היו ברשותו לפני כן, בד בבד מאפשרת לגורמים אחרים לחדור לתחום פרטיותו ובפועל לנטר וליירט כל מעבר מידע אם מקורו בעובד ואם מקורו מגורם שלישי. בכדי לבחון סוגייה זו של ניטור מידע במקום העבודה המסווג לכאורה כמידע פרטי, יבחן מודל מקום עבודה ממוחשב ומקוון המוכר לכולנו, בעל המכנה המשותף הרחב ביותר, זה שאינו נמצא בקצוות קשת סוגי מקומות העבודה, כגון משרד ממשלתי או חדר פיקוד ממוחשב בבסיס צבאי.
28/06/2001

מעקב וירטואלי

מאמר העוסק בסוג חדש של מעקב אחר הגולשים שאינו באמצעות עוגיות. המעקב נערך בפועל באמצעות יישום גרפי שברוב פשטותו מבצע מעקב אשר בפועל די קשה לאתרו ולנטרלו. מדובר בטכנולוגיה חדשה-ישנה הידועה גם בכינויים Web Bug ; Clear GIF ; 1-by-1 GIFS ; Invisible GIF.
13/08/2000

נמאס לכם מעוגיות ?

מאמר העוסק במשתמשים ובטכנולוגיה המאפשרת לגורמים מעקב אחר תנועת הגולשים, ניתוח הרגליהם ונטיות ליבם, וזאת מבלי לקבל את הסכמתם.
15/06/2000

ריגול באינטרנט

לאחר שנים רבות של תיאוריות, ניסיונות עיתונאים-חוקרים ודיווחים שונים בעולם התקשורת, קיומה של ה-``אשלון`` (Echelon) הפך לנחלת הכלל.המאמר עוסק ב`מכונה`` המיועדת לקליטה ואיסוף אוטומטי של העברת מסרים באמצעים שונים, תוך מיון המסרים על-פי מילות מפתח קבועות. הטכנולוגיה מאחורי אשלון מופעלת על-ידי השירות החשאי בחמש מדינות הכוללות את ארצות הברית, בריטניה, קנדה, אוסטרליה וניו-זילנד.
14/12/1999