כללי

אין בסיס לאיסור הכנסת ה- iPad לישראל

מחבר המאמר בוחן את היעדר ההגיון בהחלטת משרד התקשורת לאסור על יבוא ה-iPad בנימוק כי המכשיר משדר בהספק גבוה שאינו עומד בתקן האירופי. הן לאור תוכן הודעת משרד התקשורת והן לאור העובדה שה-iPad עומד בתקינה האירופית ומוצרים אחרים של Apple בעלי תכונות זהות אושרו זה מכבר לשימוש בישראל.
15/04/2010

דיני רשת באוירה פורימית

לכבוד חג הפורים, מציג מחבר המאמר מספר מקרים שהתרחשו לאחרונה בעולם דיני הרשת ואשר יש בהם כדי להעלות חיוך או לכל הפחות גיחוך קל.
28/02/2010

מה היה קורה אילו הצעת חוק מאגר ביומטרי היתה מחוקקת

מאמר בסגנון מדע בדיוני במסגרתו בוחן המחבר מה היה קורה אילו הצעת חוק הכללת אמצעי זיהוי ביומטריים ונתוני זיהוי ביומטריים במסמכי זיהוי ובמאגר מידע, התשס``ט–2009, היתה הופכת לדבר חקיקה.
18/11/2009

ח``כ דני דנון וג`ורג` אורוול נפגשים

מחבר המאמר מציג את הצעת החוק של חבר הכנסת דני דנון להקמת הרשות לתשתיות אינטרנט ואבטחה מקוונת, וההשלכות החמורות במידה והצעה זו תתקבל.
28/10/2009

השופטת אגמון - גונן על טכנולוגיה ודיני רשת

מחבר המאמר מתייחס להתבטאות מיוחדת במינה של השופטת אגמון-גונן במסגרתה הביעה דעתה על המקרה ועל החלטתה בפרשת הפרמייר ליג העוסקת בשידורי ספורט באינטרנט.
22/10/2009

אחריות הורים ומורים בעידן המידע - חלק 1 מתוך 2

מאמר ראשון מתוך שניים המציג בפני הורים ומורים את הסיכונים הנובעים מנגישות ילדיהם ותלמידיהם למכשור אלקטרוני ולערוצי מידע, כגון מחשבים, טלפונים חכמים ולאינטרנט.
05/10/2009

הזרמת מידע, שימוש הוגן ויתרונות חברתיים

מחבר המאמר בוחן את פסק דינה של השופטת ד``ר מיכל אגמון - גונן בפרשת הפרמייר ליג במסגרתה גורם אשר המיר שידורי משחקי כדורגל מן הטלוויזיה לאינטרנט ואפשר גישה לשידורים אלה לכל מי שחפץ בכך - אינו מפר זכויות יוצרים.
03/09/2009